Obecnie w stomatologii dąży się do perfekcji zarówno pod kątem wygody używania zębów, jak i estetyki i naturalnego wyglądu. Perfekcyjne odbudowy powinny imitować zęby naturalne z najmniejszymi szczegółami. Dotychczas wiele zależało jedynie od poczucia estetyki lekarza, ponieważ rozmowa z Pacjentem na etapie projektowania uśmiechu była nastawiona jedynie na zebranie od Pacjenta opisowego wywiadu na temat tego, jakie zęby chciałby mieć.
W trosce o naszych Klientów przygotowaliśmy filmy z dziedziny ortodoncji z udziałem m.in. Katarzyna Kolber oraz Adam Bojda
Oglądaj więcejAktualnie dysponujemy narzędziami umożliwiającymi bardziej merytoryczną rozmowę już na etapie projektowania uśmiechu.
Programy cyfrowe posiadające biblioteki kształtów zębów naturalnych pozwalają nałożyć zęby wybrane przez Pacjenta na jego uśmiech, żeby na własne oczy mógł się przekonać czy się sobie podoba z danym kształtem koron. Możemy również wizualnie ustalić
z Pacjentem oczekiwany kolor zębów, poziom dziąseł, ustawienie zębów, ich długość, jak również obecność cech charakterystycznych uzębienia takich jak np. diastetemy (szparka pomiędzy jedynkami), tremy (szparki pomiędzy innymi zębami), charakteryzacje zębów (plamkowate szkliwo, indywidualne wysycenie zębów kolorem mocniejsze przy dziąśle, słabsze przy brzegu). Te narzędzia umożliwiają bezbłędną komunikację. Możemy tworzyć i modyfikować wersje zębów, a co jest najważniejsze, możemy nakładać projekt na zdjęcie twarzy Pacjenta, dzięki czemu nie musi on wyobrażać sobie efektu.
Zaawansowane oprogramowanie komputerowe pozwala również pokazać Pacjentowi, jak łączą się jego zęby (które są przeciążone,
a które niedociążone), jak wygląda jego aktualny zgryz, a jak może wyglądać po zmianach. Dziś jesteśmy w stanie zaprojektować właściwą wygodną funkcję zgryzu taką, w której Pacjent będzie się czuł naturalnie, stabilnie i wygodnie. Cyfrowo jesteśmy w stanie usunąć przeszkody w postaci nierównych powierzchni zębów, które obecnie, przed zmianą zgryzu, powodują napinanie się mięśni twarzy i napięciowe bóle głowy. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy zdjęcia i skan 3D górnego, dolnego łuku zębowego i aktualnego zgryzu. Następnie laboratorium techniczne projektuje nowy zgryz Pacjenta z poszanowaniem najwyższej estetyki i właściwej funkcji.
W kolejnym etapie Pacjent ma możliwość ocenić wizualizację i wprowadzić zmiany dotyczące estetyki, etap ten trwa aż do momentu uzyskania akceptacji Pacjenta. Po tej wizycie przystępujemy do wykonania zmian w uśmiechu odpowiadających oczekiwaniom Pacjenta. Projekty cyfrowe tworzone są na podstawie algorytmów, dzięki temu zęby są idealnie równe i powtarzalnie takie same. Wykonując pracę odręcznie, jesteśmy jedynie w stanie zbliżyć się do tego ideału.
Projektowanie cyfrowe wykorzystujemy obecnie w każdej dziedzinie stomatologii: