Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Jak wybrać odpowiedniego stomatologa w Bielsku-Białej i czym się kierować

Zdrowe zęby służą pacjentowi przez całe życie i wymagają profesjonalnego traktowania. Dobry lekarz powinien być kompetentny oraz wzbudzać zaufanie. Przy wyborze idealnego stomatologa, pacjenci nierzadko decydują się na skorzystanie z polecenia znajomych lub zasięgnięcie opinii użytkowników w Internecie . Nie zawsze jednak udaje się w ten sposób dotrzeć do właściwego specjalisty. Dzieje się tak dlatego, że w obrębie stomatologii funkcjonuje wiele specjalizacji, o których pacjenci nie wiedzą. Nawet najlepszy stomatolog w Bielsku-Białej nie będzie specjalistą od wszystkiego.

Warto wiedzieć czym, zajmuje się stomatolog danej specjalizacji:

  1. Ortodonta – zajmuje się leczeniem wad zgryzu;
  2. Protetyk – uzupełnia braki zębowe oraz wykonuje protezy i rozmaite prace protetyczne, jak np. korony czy licówki ;
  3. Periodonta – zajmuje się leczeniem chorób dziąseł i przyzębia ;
  4. Endodonta – specjalizuje się w tzw. leczeniu kanałowym;
  5. Pedodonta – leczy problemy stomatologiczne u dzieci
  6. Implantolog – wszczepia implanty zębowe;
  7. Chirurg stomatolog – zajmuje się operacyjnym usuwaniem zębów oraz zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej.
Ewa Michalik

Czym kierować się przy wyborze najlepszego stomatologa

Każdy pacjent zgłasza się do dentysty z innym problemem, ale istnieje cały szereg cech, które powinny znamionować dobrego stomatologa. Należą do nich:

1. Dobrze wyposażony gabinet

Najlepszy gabinet stomatologiczny to taki, który jest wyposażony w nowoczesną bazę diagnostyczną, umożliwiającą wykonanie wszystkich niezbędnych badań w jednym miejscu. Obecność technologii cyfrowej, znacznie optymalizuje proces diagnostyczny. W oparciu o niezwykle dokładne obrazy 3D cyfrowej tomografii, lekarze zapewniają pacjentom wygodną i przyjazną diagnostykę. Dla pacjenta oznacza to przede wszystkim szybką, bezinwazyjną i precyzyjną diagnozę oraz możliwość skorzystania z najnowszej generacji metod znieczulania. Dobry gabinet oferuje zatem nowoczesne i sprawdzone metody leczenia, bezbolesną opiekę stomatologiczną i wysokie standardy pracy.

2. Kompetentny stomatolog

Leczenie prowadzone przez dobrego specjalistę jest zarówno bezpieczne, komfortowe oraz skuteczne. W pracy stomatologa kluczową rolę odgrywa doświadczenie. Dobry profesjonalista nieustannie rozwija swoje kompetencje, a dzięki sukcesywnemu udoskonalaniu metod i procedur, może zagwarantować pacjentowi najlepsze rozwiązanie. W konsekwencji lekarz stomatolog wzbudza zaufanie, a pacjenci czują, że znaleźli się w dobrych rękach.

3. Edukacja pacjenta

Niezależnie od stopnia skomplikowania leczenia, dobry stomatolog w Bielsku-Białej powinien w jasny i zrozumiały dla pacjenta sposób wyjaśnić na czym będą polegać kolejne etapy leczenia, jakie niosą ze sobą ryzyko, czym grozi zaniechanie lub niepodjęcie leczenia oraz na jakie koszty należy się nastawić. Pacjent ma prawo do przedyskutowania z lekarzem wszelkich wątpliwości oraz doboru odpowiedniej metody leczenia, o ile będzie to możliwe. Im większa świadomość pacjenta, tym większe zaufanie do lekarza.

4. Cennik

Cennik usług jest dla wielu pacjentów decydującym argumentem o wyborze jednego specjalisty, spośród wielu innych. Warto upewnić się, że w danym gabinecie będzie możliwe przeprowadzenie leczenia i nie zostanie ono przerwane ze względów ekonomicznych. Stomatolog zawsze informuje pacjenta o przewidzianych kosztach leczenia oraz konieczności poniesienia ewentualnych, dodatkowych wydatków. Jeżeli budżet przewidziany na leczenie przekroczy możliwości finansowe pacjenta, dobry stomatolog w Bielsku przygotuje alternatywny plan leczenia. W wielu gabinetach pacjent może również liczyć na możliwość rozłożenia należności na raty.

5. Opinie

Szeroki dostęp do specjalistów daje pacjentowi wiele możliwości na znalezienie stomatologa, który w pełni zaspokoi jego oczekiwania. Nieocenione bywają rekomendacje znajomych lub lektura komentarzy użytkowników Internetu. Należy jednak mieć na uwadze, że dla każdego pacjenta istotne może być coś innego: serce i zaangażowanie lekarza, przytulne wnętrze gabinetów, klimat, obsługa, dostępność terminów, łatwość umówienia wizyty itp. Warto odwiedzać strony www usługodawców i zapoznać się z podstawowymi informacjami, np. o tym jak długo gabinet działa na rynku, ilu zadowolonych pacjentów znajduje się w gronie jego klientów lub w czym się specjalizuje. Wiele ważnych, z punktu widzenia pacjenta, zagadnień znajduje się właśnie na stronach www.

Stomatolog Bielsko-Biała Dental City

Dobry stomatolog w Bielsku-Białej nie tylko przywróci pacjentowi uśmiech, ale również realnie poprawi komfort jego życia. W dobie doskonale rozwiniętej stomatologii, świadczenie usług o najwyższych standardach to jedyna gwarancja zachowania szerokiego grona zadowolonych pacjentów. Z taką ofertą wychodzą w Bielsku stomatolodzy z Dental City.

Nowoczesna stomatologia udostępnia lekarzom narzędzia do przeprowadzania precyzyjnej diagnostyki, zaawansowanego leczenia oraz najlepszej opieki stomatologicznej. Kadra Dental City pozostaje do dyspozycji pacjentów wymagających każdego rodzaju interwencji stomatologicznej, konsultacji i wyboru ścieżki leczenia.

Dlaczego stomatolog w Bielsku-Białej

Bielskie Dental City to nie tylko centrum ortodoncji i stomatologii. Misją Dental City jest dopasowanie zakresu usług do oczekiwań i potrzeb pacjentów. Najważniejszy jest człowiek i budowanie trwałej relacji pacjent-lekarz, opartej na zaufaniu i zadowoleniu. Kompleksowość świadczonych usług to dla pacjentów wygoda, ale także gwarancja wyleczenia każdego problemu. Leczenie odbywa się w przyjaznej atmosferze, ze szczególną dbałością o wysoki poziom profesjonalizmu oraz pozytywne rezultaty. Lekarze Dental City dokładają wszelkich starań, by nawet bardzo zaawansowane zabiegi, przebiegły zgodnie z oczekiwaniami.

Dental City znajduje się w samym centrum Bielska-Białej, w Galerii Sfera i dostępne jest dla pacjentów od poniedziałku do piątku, od 8 do 20.

Co wyróżnia stomatologów z Bielskiego Dental City

Dental City przeciera szlaki nowej stomatologii, w której obok profesjonalizmu lekarzy, ważna jest zmiana strategii postrzegania dentysty. Dzięki zaangażowaniu lekarzy z Dental City, wizyty u stomatologa przestają kojarzyć się pacjentom z ostatecznością i przymusem. Poziom doświadczanego przez pacjentów profesjonalizmu, empatii oraz sympatii ze strony lekarzy, sprawia, że pacjenci chętniej niż dotąd wracają do gabinetów stomatologicznych. Ma to znaczenie przede wszystkim w terapiach dzieci i młodzieży, ale także u pacjentów, których leczenie przewidziane jest na wiele lat.

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00