Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Chirurg stomatolog Bielsko

Chirurgia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zabiegowym jamy ustnej. Wszelkie zabiegi chirurgiczne odbywające się w naszej klinice, wykonywane są przez doświadczonych specjalistów chirurgii stomatologicznej, przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń oraz środków znieczulających. Dzięki temu, możemy Państwu zapewnić możliwie jak najwyższą jakość i komfort leczenia. Wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Chirurgia stomatologiczna Bielsko Biała – zabiegi, które wykonujemy

W naszej klinice zawsze najważniejsze jest zadowolenie Pacjentów. Cel ten osiągamy, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań i metod leczenia.

Szukasz najlepszego chirurga stomatologa w Bielsku-Białej? Zapraszamy do Dental City.

Ekstrakcja zęba – jest to zabieg, który polega na usunięciu zęba. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i skuteczność. Stosowane przez nas znieczulenia sprawiają, że zabieg ten jest bezbolesny oraz w pełni komfortowy.

Ekstrakcja zębów zatrzymanych ­– zdarzają się sytuacje, kiedy nie dochodzi do wyrżnięcia się w pełni wykształconego zęba. Może to być źródłem wielu problemów, między innymi pojawienia się torbieli, stanów zapalnych czy intensywnego bólu. Konieczne jest wtedy wykonanie zabiegu polegającego na usunięciu zęba zatrzymanego, co pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej.

Usunięcie ósemek – zęby mądrości bardzo często są powodem licznych problemów. Mogą one być przyczyną wad ortodontycznych, a także źródłem intensywnego bólu. Ponadto ich niedogodne położenie sprawia, że odpowiednia higiena jest znacznie utrudniona, co sprzyja rozwojowi chorób czy różnego rodzaju stanów zapalnych. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie usunięcie ósemki jest koniecznością. W naszej klinice zabieg ten wykonujemy w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny.

Resekcja wierzchołka korzenia – jest to zabieg, który polega na usunięciu fragmentu korzenia zęba. Jego przeprowadzenie konieczne jest w sytuacji, kiedy w kanale pozostawione zostały narzędzia po nieudanym leczeniu kanałowym, a także przy pojawieniu się stanów zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych.

Podcięcie wędzidełka – wędzidełka to błony śluzowe, z których jedna znajduje się pod językiem, z kolei druga po wewnętrznej stronie wargi. Ich nieodpowiednia długość może być przyczyną pojawienia się wad wymowy lub diastemy. Można jednak temu zapobiec, wykonując prosty zabieg podcięcia wędzidełka, który jest w pełni bezpieczny.

Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – w niektórych przypadkach korona może być zbyt mocno zasłonięta przez dziąsło, co tym samym uniemożliwia wykonanie skutecznego leczenia protetycznego. W takiej sytuacji przeprowadza się zabieg chirurgicznego wydłużenia korony klinicznej.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – jednym z poważniejszych problemów, jaki może pojawić się w jamie ustnej, jest wystąpienie braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Prowadzi to do utraty pełnej funkcjonalności jamy ustnej, a także jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Istnieją dwie metody jego wykonania: otwarta oraz zamknięta. Pierwsza z nich polega na dotarciu do zatoki szczękowej poprzez wykonanie niewielkiego otworu. Ważna na tym etapie jest precyzja, aby nie doprowadzić do uszkodzenia błony Scheindera. Następnie podnosi się zatokę szczękową za pomocą specjalnych narzędzi, a wolną przestrzeń wypełnia się biokompatybilnym materiałem, po czym stosowana jest specjalna syntetyczna MEMBRAN. Nieco inaczej wygląda druga metoda, czyli zamknięta. Polega ona na nawierceniu loży pod implanty, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do dna zatoki szczękowej. Następnie podnosi się ją, co pozwala uzyskać około 3 milimetrów wolnej przestrzeni, która jest uzupełniana przez w pełni bezpieczny biokompatybilny materiał. W obu przypadkach proces odbudowy kości trwa kilka tygodni. Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, w czym ogromna zasługa stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń.

Sterowana regeneracja kości – zabieg ten również wykonuje się w przypadku niewystarczającej ilości tkanki kostnej. Do odbudowania kości wykorzystuje się materiał biokompatybilny, który zabezpieczany jest specjalną membraną kolagenową, dzięki czemu nie dochodzi do wrastania nabłonka w tkankę kostną. Cały proces rekonstrukcji trwała około 6 miesięcy.

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00