Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Endodoncja • Leczenie kanałowe

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem kanałowym zębów. Często zdarza się, że dzięki szybkiej i trafnej diagnozie, a przede wszystkim skutecznemu leczeniu, jesteśmy w stanie uratować ząb przed usunięciem. Pamiętajmy, że w przypadku usunięcia zęba, dalsze leczenie będzie dłuższe i bardziej kosztowne niż leczenie kanałowe. Dlatego jeśli czujemy ból zęba, ząb jest wrażliwy na ciepło, zimno lub czujemy jakikolwiek inny dyskomfort związany z zębem to znak, że jak najszybciej należy skontrolować to u lekarza dentysty.

Materiały wideo z zakresu leczenia kanałowego

W trosce o naszych Klientów przygotowaliśmy filmy z dziedziny leczenia kanałowego z udziałem m.in. Ewy Michalik

Oglądaj więcej

Leczenie kanałowe polega na wyłuszczeniu zakażonej lub martwej miazgi – powszechnie nazywane nerwem – odkażeniu kanałów oraz ich szczelnym i trwałym wypełnieniu. Zęby posiadają od jednego do nawet pięciu kanałów, co powoduje, że czas trwania oraz koszt leczenia może bardzo różnić się w zależności od tego, jakiego zęba dotyczy. Częstym powodem leczenia kanałowego jest nieleczona próchnica lub zaawansowane urazy zęba. W naszym centrum świadczymy pełen zakres usług
z dziedziny endodoncji. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt włącznie z mikroskopem stomatologicznym, dzięki któremu każde leczenie przebiega bezpiecznie i skutecznie. Zachęcamy do regularnych przeglądów uzębienia – pozwoli to rozpoznać problem w jego wczesnym stadium oraz szybko i skutecznie go rozwiązać.

Miazga to tkanka wypełniająca wewnętrzną część zęba (komorę i kanały korzeniowe). Często zdarza się, że dzięki szybkiej i trafnej diagnozie, a przede wszystkim skutecznemu leczeniu, jesteśmy w stanie uratować ząb przed usunięciem. Ze względu na budowę zęba, miazga nie podlega procesowi regeneracji, dlatego gdy rozwinie się stan zapalny, koniecznie jest jej usuniecie.

Należy pamiętać, że zachowanie własnego zęba jest w większości przypadków bardziej korzystne biologicznie i mniej kosztowne, niż leczenie kanałowe. Dlatego jeśli czujemy ból zęba, ząb jest wrażliwy na ciepło, zimno lub czujemy jakikolwiek inny dyskomfort związany z zębem to znak, że jak najszybciej należy skontrolować to u lekarza dentysty.

Zabieg leczenia kanałowego polega na:

  • Odszukaniu i oczyszczeniu mechanicznym oraz chemicznym wszystkich kanałów korzeniowych,
  • Odpowiednim poszerzeniu kanałów i nadaniu im właściwego kształtu,
  • Szczelnym i homogennym wypełnieniu kanałów na całej ich długości za pomocą specjalistycznych materiałów,
  • Szczelnej odbudowie korony zęba.

W Dental City stawiamy na precyzje, staranność, dlatego leczenie kanałowe standardowo przeprowadzamy w powiększeniu przy użyciu jednego z najlepszych, dostępnych na rynku mikroskopów, który pozwala naszym lekarzom dostrzec w każdy najmniejszy szczegół i odgałęzienie kanału. W połączeniu z zastosowaniem najlepszych materiałów, nowoczesnego sprzętu i doskonałej diagnostyki z użyciem komputerowej tomografii wiązki stożkowej, a także dzięki wielkiej staranności i wieloletniego doświadczenia, stwarzamy możliwość uratowania zęba przed usunięciem.

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00