Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Wybielanie zębów Bielsko

Lśniące i białe zęby można uzyskać już w ciągu jednego dnia, przy niewielkim nakładzie finansowym. Regularne szczotkowanie pastą wybielającą pomaga utrzymać jaśniejszy odcień zębów. Docelowo nie usunie jednak głębszych przebarwień i osadów, które przez lata pojawiały się na powierzchni szkliwa. W przypadku, gdy zęby straciły dawny odcień i mają nieestetyczną barwę, rekomendujemy wybielanie zębów w Bielsku-Białej. Jak dochodzi do przebarwień? Najczęściej pacjenci nieświadomie, przez wiele lat sami przyczyniają się do ich powstawania. Wpływ na to ma m.in. dieta (buraki, czerwona cebula, czerwone wino), picie kawy czy palenie papierosów. Obecnie nie ma potrzeby wykluczania z diety ulubionych potraw i napojów. Wybielanie zębów w Bielsku jest łatwe, szybkie i pozwala osiągnąć efekt tzw. hollywoodzkiego uśmiechu w jeden dzień.

Na czym polega wybielanie zębów

Istota wybielania zębów tkwi w żelu nakładanym na ich powierzchnię, w gabinecie stomatologicznym. Działanie wybielające osiągane jest dzięki rozpadowi nadtlenku wodoru i przenikaniu przez szkliwo, aż do wewnątrz przebarwionej zębiny. Proces ten powoduje, że przebarwienia te ulegają rozjaśnieniu, a zęby stają się wyraźnie białe. Żel wybielający zęby do profesjonalnego użytku w gabinecie stomatologicznym ma wielokrotnie wyższe stężenie substancji aktywnych, niż preparaty z drogeryjnych półek, przeznaczone do użycia w domu. W Dental City, zabieg wybielania zębów w Bielsku-Białej przeprowadzany jest pod kontrolą profesjonalisty i gwarantuje bezpieczeństwo, bez ryzyka osłabienia tkanek zębów.

3 rodzaje wybielania zębów w Dental City

Wybielanie zębów profesjonalnym żelem w gabinecie stomatologicznym

Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą formą wybielania zębów jest wybielanie gabinetowe. Efekt hollywoodzkiego uśmiechu możliwy jest do uzyskania już po pierwszej sesji. Takie wybielanie wymaga nieznacznego przygotowania zębów. Pierwszym krokiem jest usunięcie kamienia nazębnego oraz osadów. Po przygotowaniu zębów i osłonięciu dziąseł, nakładany jest żel wybielający, którego aktywacja następuje w kontakcie ze światłem lampy. Zwykle wybielanie dotyczy zębów widocznych w ramie uśmiechu. Cała procedura zajmuje nie więcej niż kilkadziesiąt minut, a samo wybielanie około 20 minut. Wybielanie należy powtarzać średnio raz na dwa lata, w zależności od dbałości pacjenta o podtrzymanie bieli.

Wybielanie zębów przy użyciu nakładek

Wybielanie nakładkowe polega na rozjaśnianiu barwy zębów w zaciszu własnego domu, bez obecności lekarza stomatologa. Jest to forma bezpieczna, polegająca na dopasowaniu odpowiednich nakładek nazębnych, które napełnia się żelem wybielającym i przetrzymuje określony czas. Nakładki są „uszyte na miarę” – indywidualnie zaprojektowane i dopasowane dla pacjenta.

W przeciwieństwie do wybielania gabinetowego, system nakładkowy pozwala uzyskać efekty w nieco dłuższym czasie, od 1-2 do 4 tygodni, w zależności od oczekiwań pacjenta.

Przed wybielaniem nakładkowym zęby także powinny być wolne od kamienia nazębnego i wierzchnich osadów. O rodzaju stosowanego żelu oraz jego sile działania decyduje specjalista, przy uwzględnieniu kondycji dziąseł i zębów.

Wybielanie zęba wewnątrz

Zabieg ten polecany jest pacjentom, którzy nie chcą lub nie mogą nosić licówek, a borykają się z ciemną barwą wnętrza zębów, np. wskutek powstałej martwicy miazgi. Siny odcień zębów kontrastuje i bywa bardzo widoczny. Do wybielania tego rodzaju przebarwień nie stosuje się metod wybielania powierzchniowego. W przypadku zębów dotkniętych martwicą, substancję wybielającą wprowadza się do wnętrza zęba. Przeciwskazaniem do wybielania wewnętrznego jest nieukończone leczenie kanałowe przebarwionego zęba oraz zły stan korzenia. Przy braku przeciwwskazań, stomatolog wprowadza żel wprost do komory przebarwionego zęba, a następnie zakłada opatrunek. Pacjent nosi opatrunek około tydzień. Zdarza się, że zabieg należy powtórzyć jeszcze do dwóch, trzech razy.

Co trzeba wiedzieć przed wybielaniem zębów w Bielsku-Białej

O ile sama procedura wybielająca nie jest skomplikowana, o tyle kondycja zębów każdego pacjenta wymaga uwagi profesjonalisty stomatologa. Nierzadko pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że samodzielne wybielanie zębów może doprowadzić do silnych podrażnień dziąseł i dolegliwości bólowych zębów.

Na zabieg wybielania zębów w Bielsku umów się do Dental City, gdzie kompetentna, doświadczona i profesjonalna kadra lekarzy stomatologów zadba o to, by uśmiech onieśmielał bielą, pięknym i zdrowym wyglądem.

Dlaczego warto wybielić zęby w Bielsku-Białej z Dental City

Szeroki i szczery uśmiech to wizytówka każdego pacjenta. Białe zęby odmładzają twarz oraz sprawiają, że wizerunek staje się przyjazny. Zgodnie z badaniami socjologicznymi, uśmiech i zęby to jedna z pierwszych cech fizycznych, jakie zwracają uwagę u nowo poznanych osób.

Sam zabieg wybielania trwa krótko, a spektakularne efekty uzyskuje się niemal natychmiast. Jest to doskonały „lifting” dla zębów przed ważnymi wydarzeniami, jak spotkanie po latach, ślub czy sesja zdjęciowa.

Unikanie decyzji o wybieleniu zębów nie niesie ze sobą żadnych przykrych konsekwencji, jednak warto mieć na uwadze, że w ciągu całego życia zęby naturalnie ciemnieją wskutek diety czy zażywania niektórych antybiotyków. W konsekwencji pacjenci tracą pewność siebie i zakrywają uśmiech lub nie uśmiechają się wcale.

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00