Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Ortodonta Bielsko

Nasze centrum od wielu lat specjalizuje się w ortodoncji.
Ma jeden z największych zespołów ortodontów w Polsce. To bardzo istotne w trudnych przypadkach,
bo pozwala na podejmowanie decyzji o sposobie leczenia przez grono specjalistów.

 

Zdrowy uśmiech – ortodoncja Bielsko Biała

Wszyscy ludzie marzą o pięknym i równym uśmiechu. Zdrowy uśmiech daje nam poczucie komfortu. Bardzo często to właśnie on decyduje o naszym sukcesie w życiu. Dzięki niemu możemy wydobyć z siebie ogromne pokłady pewności siebie i entuzjazmu. Leczenie ortodontyczne służy nie tylko estetyce i pięknemu uśmiechowi. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo krzywy zgryz może być szkodliwy dla naszych zębów. Korygując ustawienie zębów (prostując zęby) likwidujemy miejsca nadmiernego zalegania płytki bakteryjnej, a tym samym zapobiegamy próchnicy oraz niwelujemy niektóre wady wymowy. Jednak to nie wszystko. Dzięki leczeniu ortodontycznemu ograniczamy nadmierne starcie zębów, likwidujemy przeciążenia zębów i uszkodzenia przyzębia, a także poprawiamy funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych. Zachęcamy do wizyty w Dental City Bielsko Biała – dobry ortodonta z pewnością rozwiąże Twój skryty problem.

Nie ma ściśle określonego przedziału wiekowego, w którym prowadzi się leczenie ortodontyczne. Jednak im wcześniej zaczniemy prostowanie zębów, tym lepiej. Leczenie przynosi najszybsze efekty w młodym wieku
(8-12 lat). Nie jesteś już dzieckiem? Nie martw się! Współczesne metody pozwalają skutecznie leczyć także osoby dorosłe.

Zdarza się i tak, że najpierw należy poprawić zgryz, aby móc następnie zastosować zadowalające leczenie protetyczne.

Przebieg leczenia ortodontycznego

Przedstawiamy plan kompleksowego leczenia ortodontycznego, aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Wizyta konsultacyjna

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Zostaje także wykonane dokładne badanie wewnątrzustne oraz zewnątrzustne. Pozwala to wstępną diagnozę, będącą początkiem do osiągnięcia właściwego wyniku leczenia.

Diagnostyka

Kolejnym etapem, koniecznym do zaplanowania leczenia, jest wykonanie niezbędnych zdjęć rentgenowskich (pantomogram, zdjęcie cefalometryczne, CBCT) oraz skanu wewnątrzustnego, który zastępuje nielubiany tradycyjny wycisk- a uzyskany obraz na ekranie skanera to odpowiednik gipsowego modelu. Proces skanowania jest bardzo szybki i co najważniejsze- zupełnie bezbolesny.

Analiza badań

Przedstawienie i omówienie planu leczenia.
Celem drugiej wizyty jest zapoznanie pacjenta z wynikami badań oraz przeprowadzonej analizy zgryzu, warunków kostnych, profilu twarzy, oraz przedstawienie indywidualnego planu leczenia, uwzględniającego przebieg i przewidywany czas trwania leczenia. Jest to również moment przeznaczony na odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania pacjenta. Po zaakceptowaniu przez pacjenta planu leczenia zostaje podjęta decyzja o terminie rozpoczęcia właściwego leczenia. Przed założeniem aparatu sugeruje się wykonanie scalingu i piaskowania z szczegółowym instruktażem odnośnie higieny jamy ustnej. Dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym pacjent bez wychodzenia z domu może odbyć tą wizytę z naszym lekarzem online.

Założenie aparatu

Trzecia wizyta polega na założeniu aparatu stałego lub przymiarce, jeżeli rodzaj aparatu tego wymaga. Założenie aparatu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i trwa około godziny. Podczas tej wizyty Pacjent zostaje również poinformowany o możliwych utrudnieniach związanych z użytkowaniem aparatu. Informacji o harmonogramie następnych wizyt udziela lekarz prowadzący w zależności od wady i metody leczenia.

Wizyty kontrolne

W zależności od rodzaju wybranego aparatu wizyty kontrolne będą odbywały się co 4-6 tygodni. Współpraca ze strony pacjenta i terminowe zgłaszanie się na wizyty jest niezwykle ważne dla tempa leczenia i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań.

Retencja

W momencie uzyskania oczekiwanego położenia zębów następuje zdjęcie aparatu. Jednak należy pamiętać, że zęby mają tendencję do powrotu do stanu sprzed leczenia, dlatego niezbędne jest utrwalenie efektów leczenia ortodontycznego poprzez retencję. Wybór rodzaju aparatu retencyjnego oraz czas fazy retencji zależy od rodzaju leczonej wady i decyduje o nich lekarz. Najczęściej stosowany jest retainer klejony, czyli cienki metalowy drucik przyklejony do przednich zębów od ich wewnętrznej strony oraz płyty retencyjne zakładane na noc aby utrzymać pozycje zębów.

Etapy leczenia Ortodontycznego

Przedstawia dr Wiktoria Byrska.

Oglądaj więcej

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparat stały

Aparaty stałe naklejane są na zęby na cały okres leczenia ortodontycznego. Aparaty wyróżniamy w zależności od materiału z jakiego wykonane są zamki ortodontyczne. Najczęściej wybierane przez pacjentów aparaty metalowe lub estetyczne wykonane są z porcelany, monokryształu lub kompozytu.

Dowiedz się więcej

Aparat ruchomy

Zdejmowany aparat ortodontyczny nazywany przez wiele osób ruchomym aparatem przeznaczony jest przede wszystkim do korygowania wad zgryzu u dzieci, w niektórych przypadkach mogą go nosić także dorośli.Zaletą takiego aparatu jest duża skuteczność leczenia, wygoda użytkowania i niższa cena.

Dowiedz się więcej

Aparat Invisalign

Invisalign to przezroczyste, idealnie dopasowane nakładki ortodontyczne, dzięki którym jesteśmy w stanie wyleczyć nawet zaawansowaną wadę zgryzu, bez konieczności sięgania po klasyczny aparat ortodontyczny.To nowy wymiar ortodoncji, która nie wymaga od Ciebie – pacjenta – żadnych wyrzeczeń!

Dowiedz się więcej

Przymierz swój
nowy uśmiech!

Jesteś ciekaw swojego nowego uśmiechu?
Sprawdź, jak będzie on wyglądał po leczeniu ortodontycznym
jeszcze przed jego rozpoczęciem. To proste!

Skorzystaj z naszego nowego narzędzia komunikacji SmileView.

Zrób uśmiechnięte selfie, a po kilku sekundach powstanie dla Ciebie wizualizacja nowego uśmiechu.

Kliknij tutaj i sprawdź swój nowy uśmiech

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00