Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Dentysta dla dzieci Bielsko Biała

Dentysta dla dzieci Bielsko Biała – szczególny nacisk kładziemy na to, aby nasi najmłodsi pacjenci swoje pierwsze wizyty stomatologiczne mogli zapamiętać jak najlepiej, zaprasza. Staramy się zaciekawić dzieci gabinetem stomatologicznym oraz sprawnie wykonywać zabiegi, aby dzieci jak najmniej czasu spędzały na fotelu dentystycznym.

Nad fotelem zamontowano monitory, na których maluch może oglądać bajki, a starsze dzieci mają do wyboru filmy. W poczekalni mamy zabawki, malowanki, kredki oraz możliwość wyświetlenia wybranej z katalogu bajki. Każdy mały pacjent po wizycie otrzymuje od nas prezent w formie nagrody.

Materiały wideo z zakresu stomatologi dziecięcej

W trosce o naszych Klientów przygotowaliśmy filmy z dziedziny stomatologii dziecięcej z udziałem Doroty Hejnickiej

Oglądaj więcej

Dental City przyjazny Twojemu dziecku

Leczenie dzieci to dla nas szczególnie istotna dziedzina stomatologii. Zdajemy sobie sprawę z istnienia głęboko zakorzenionego strachu wśród dzieci spowodowanego traumatycznymi dotychczasowymi przeżyciami podczas leczenia stomatologicznego. Pragnąc zmienić ten stereotyp stworzyliśmy kompleksowy program opieki stomatologicznej nad dziećmi.

Natomiast dla dzieci, które nie były nigdy wcześniej u stomatologa przygotowaliśmy idealne warunki do tego, aby pierwsza wizyta była kojarzona jak najbardziej pozytywnie. Pierwsze spotkanie dziecka z dentystą to najważniejsza wizyta i może mieć bardzo duży wpływ na późniejsze nastawienie do leczenia stomatologicznego. Niezmiernie ważnym elementem każdej wizyty adaptacyjnej jest odpowiednie przygotowania
do niej dziecka

Dentysta dla dzieci Bielsko – wizyty adaptacyjne

Aby zapewnić najmłodszym Pacjentom naszej kliniki odpowiednią jakość i komfort opieki zdrowotnej wprowadziliśmy wizyty adaptacyjne, podczas których mali Pacjenci poznają swojego lekarza oraz oswajają się w formie zabawy z gabinetem i jego wyposażeniem.

Na wizytę kontrolną do stomatologa należy iść zanim jeszcze zacznie dziać się coś niedobrego, aby dziecko mogło spokojnie oswoić się z gabinetem.

Dużym błędem jest odwlekanie spotkania z dentystą do momentu, w którym np. konieczne będzie borowanie zębów dziecka. Zmiany w uzębieniu następują nieustannie, zwlekanie z wizytą bardzo często wydłuża i komplikuje późniejsze leczenie, czyniąc je trudniejszym w odczuciu dziecka.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa dziecięcego bielsko?

Do pierwszej wizyty u stomatologa warto dziecko stopniowo przygotowywać. Długo przed pierwszą wizytą powinno się tłumaczyć, gdzie się idzie i po co, kim jest stomatolog i czym się zajmuje. Dobrym rozwiązaniem są również bajki tematyczne i różnego rodzaju zabawy w leczenie zębów przy pomocy pluszaków czy lalek. Dla starszych dzieci polecamy gry edukacyjne o leczeniu zębów. Ważne jest aby przed pierwszą wizytą nie okłamywać dziecka, szczerze odpowiadać na pytania i unikać stwierdzeń typu: „Nic się nie bój” lub „Nie będzie bolało”, ponieważ dziecko nie posiada jeszcze żadnych skojarzeń z leczeniem stomatologicznym, a podobne zwroty używane często nieświadomie, budują od razu skojarzenia wyłącznie negatywne. Dziecko może wtedy zacząć zastanawiać się „Co może mnie boleć? Czego powinieniem się bać?”.

Profilaktyka próchnicy

W naszej klinice wykonujemy pełny zakres zabiegów profilaktycznych
u dzieci, zaczynając od nauki szczotkowania, a kończąc na wysoce specjalistycznych zabiegach jak np. zabezpieczanie bruzd zębów mlecznych i stałych specjalnymi bio-aktywnymi materiałami, które
po założeniu do zęba czynnie biorą udział w remineralizacji i gojeniu uszkodzonych tkanek zęba. Poza tym posiadamy specjalne, kolorowe materiały wypełniające do zębów mlecznych.

Bezbolesne znieczulanie – dentysta dziecięcy bielsko

W celu zapewnienia całkowitego komfortu leczenia dzieci, w odpowiednim momencie i po indywidualnym doborze dawki oraz sposobie podania stosujemy znieczulenie miejscowe oraz powierzchownie działające smakowe żele znieczulające. Dzięki zastosowaniu systemu komputerowego podającego znieczulenie, uzyskuje się bezbolesność nie tylko samego zabiegu leczniczego, ale także brak bólu podczas podawania znieczulenia.

Znieczulenie ogólne

W naszej Klinice posiadamy ponadto możliwość pełnego uśpienie małego pacjenta ( w znieczuleniu ogólnym leczymy również osoby dorosłe). Takie rozwiązanie oferujemy dzieciom, które szczególnie obawiają
się wizyt u stomatologa oraz dzieciom niepełnosprawnym.

Leczenie z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, wykonanego jest przez wykwalifikowany personel pod bacznym nadzorem anestezjologa.

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00