Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Aparat Invisalign

Invisalign to przezroczyste, idealnie dopasowane nakładki ortodontyczne, dzięki którym jesteśmy w stanie wyleczyć nawet zaawansowaną wadę zgryzu, bez konieczności sięgania po klasyczny aparat ortodontyczny. To nowy wymiar ortodoncji, która nie wymaga od Ciebie – pacjenta – żadnych wyrzeczeń!

Materiały wideo z zakresu ortodoncji

W trosce o naszych Klientów przygotowaliśmy filmy z dziedziny ortodoncji z udziałem m.in. Katarzyna Kolber oraz Adam Bojda

Oglądaj więcej

Nakładki Invisalign są dyskretne, komfortowe i, co najlepsze, możesz je samodzielnie zdejmować i zakładać z powrotem, na przykład przed posiłkiem czy szczotkowaniem zębów. Nie musisz zmieniać nawyków żywieniowych, a higiena jamy ustnej jest tak prosta jak przed rozpoczęciem leczenia. Średnio leczenie Invisalign trwa 18 miesięcy, a jego długość zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest wada zgryzu. Po zakończeniu leczenia pacjent musi przez pewien czas nosić aparat retencyjny, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji.

Diagnostyka

Wykonanie zdjęć RTG (tomografii komputerowej lub zdjęcia panoramicznego oraz zdjęcia cefalometrycznego), fotografii twarzy i zębów oraz cyfrowego skanu zastępującego tradycyjny model gipsowy.

Planowanie

Lekarz wykonuje cyfrowy model uzębienia Pacjenta z wykorzystaniem skanera 3D i za pomocą programu komputerowego ClinCheck ustawia zęby w finalnej pozycji. Pacjent ma możliwość obejrzenia symulacji prostowania swoich zębów.

Leczenie

Pacjent otrzymuje indywidualnie opracowane nakładki, które samodzielnie wymienia co 1-2 tygodnie. Nakładki powinno się nosić przez 22 godziny na dobę, z przerwami na posiłki i mycie zębów. Przy stosowaniu się do tych zasad nie trzeba będzie długo czekać na pierwsze efekty!

Kontrole

Ilość wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum. Przeprowadzane są raz na 10-12 tygodni.Oczywiście w przypadku wątpliwości zawsze pozostajemy do Twojej dyspozycji

Retencja

Aparaty retencyjne zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów po zakończonym leczeniu. Są równie wygodne, niewidoczne jak nakładki Invisalign.

Przymierz swój nowy uśmiech!

Jesteś ciekaw swojego nowego uśmiechu?
Sprawdź, jak będzie on wyglądał po leczeniu ortodontycznym
jeszcze przed jego rozpoczęciem. To proste!

Skorzystaj z naszego nowego narzędzia komunikacji SmileView.

Zrób uśmiechnięte selfie, a po kilku sekundach powstanie dla Ciebie wizualizacja nowego uśmiechu.

Kliknij tutaj i sprawdź swój nowy uśmiech

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00